O nas

Historia firmy Andrus:

1990 – Rozpoczęcie działalności – foliowanie dokumentów i praw jazdy. Posiadaliśmy jedne z pierwszych laminatorów w Polsce. Tworzymy pojęcie identyfikator i wprowadzamy je na rynek. Pierwsza realizacja w Polsce.

1992 – Wykonujemy pierwsze wizytówki. Projekt odbijamy na ksero na papierze samoprzylepnym. Następnie naklejamy na karton i tniemy.

1994 – Zakupiliśmy pierwszą drukarkę atramentową HP do druku pełnokolorowych identyfikatorów i wizytówek.

1997 – Nabyliśmy pierwszy w Warszawie, a może również w Polsce, ploter wielkoformatowy HP. Import indywidualny z Danii wraz z dedykowanym RIPem PosterJet. Jedynym w Europie Wschodniej. Dzięki temu oferowaliśmy druk dużo wyższej jakości niż konkurencja. Druk wielkoformatowy rozwijamy do tej pory. Obecnie używamy szwajcarskich maszyn UV oferujących najwyższą jakość druku.

1999 – Stosujemy kleje 3M do naklejania wydruków atramentowych i solwentowych na pcv i pianki w celu zmniejszenia kosztów. Tania oferta dla sklepów.

1999-2002 – na zlecenie klienta tworzymy oprzyrządowanie do produkcji smyczy reklamowych z nadrukiem. Znów jako pierwsi w Polsce wprowadzamy je na turniejach Idea Prokom Open. Dla tego samego klienta opracowujemy system identyfikacji gości, uczestników i organizatorów. Olbrzymim wyzwaniem było wykonywanie zdjęć, wprowadzanie danych i druk identyfikatorów na kartach plastikowych w trakcie rejestracji gości w recepcji. Cała operacja: zrobienie zdjęcia, wpisanie danych, wydruk identyfikatora, przyczepienie smyczy była realizowana w ciągu 90 sekund. Wraz z klientem stworzyliśmy też polską nazwę – logosmycz.

2008 – Rozpoczynamy druk na ploterach UV. Jedni z pierwszych wykonujemy druk bezpośrednio na szkle.

2009 – Zaczynamy wykonywać nadruki bezpośrednio na gotowych meblach. Drukujemy też grafiki na płytach meblowych, płytach laminowanych, MDFie, drewnie, sklejce.

2010 – zakup kolejnej, tym razem szwajcarskiej maszyny drukującej UV. Drukarka ta oferuje nie tylko jakość o której inni mogą marzyć ale również druk białym kolorem i lakierem wybiórcza. Rozszerza ona w sposób nieprawdopodobny nasze możliwości druku.

2011 – następna szwajcarska maszyna UV pojawia się w naszej firmie. Do najwyższej jakości dochodzi wysoka wydajność.

2014 – Wprowadzamy na szeroką skalę do reklamy i wystaw dibond frezowany i laminowany. Produkujemy w ten sposób tablice reklamowe, stojaki, kubiki plenerowe. Całe wystawy. Bardzo odporne na warunki atmosferyczne.

2018 – nowa maszyna rozszerza nasz park – frezarka CNC z wielkim stołem roboczym 400×200 cm
I tak „przeleciało” 30 lat